Başkanın Mesajı

21 Temmuz 2014 Tarihinde Gebzespor Kulüp Başkanlığına seçildiğim günden bu zamana kadar geçen süreçte her fırsatta birlik, beraberlik ve kenetlenmek gerektiğini ifade ettik, bunun için çalıştık, kısmen başarılı olduk diyebiliriz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde bizler için şampiyonluk kadar önemli olan kulübün geleceğini garanti altına alma adına, eski borçların yapılandırılması ve ödenmesi bizleri oldukça mutlu etmiştir.

Eski borçları öderken, bir yandan da şampiyonluk için kadro kurmak, şampiyonluk için mücadele etmek her ne kadar zor olsa da, bizler başı dik, alnı açık bir şekilde yolumuza emin adımlarla devam ettik. Başkanlığımın ilk yılında hiçbir kurum ve kuruluştan maddi bir destek talebinde bulunmadım, sadece manevi desteklerini bekledim, bu benim en doğal hakkımdı.

Yaptığımız çalışmalar sadece Gebzespor kulübünü kurtarmak değil, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Gebze’de, GEBZELİLİK bilinci oluşturmak, bunu gençlere aşılamak ve sportif faaliyetlerin dışında, bölgede yaşayan her kesime “BEN GEBZELİYİM” söylemini unutmamak üzere hafızalarına kazımaktı. Bu çalışmalarımızın meyvesini, ilk yılımızın sonuna doğru almaya başladık. Halk artık Gebzespor’u konuşur oldu, medya adını unuttuğu takımı tekrar hatırladı ve sayfalarına ilk haber olarak vermeye başladı. Sivil Toplum Kuruluşları, Dernekler, Amatör Takımlar ve Gebze’de spor faaliyetinde bulunan herkes, GEBZESPOR gerçeğini öğrendi, öğrettik…

2014 – 2015 futbol sezonu, bizim için sportif başarısızlıkla geçerken, yaptığım tüm harcamaları Gebzespor’a hibe ederek istifa ettiğimi kamuoyu ile paylaşmıştım. Gerek büyük taraftarlarımızla, gerekse kent büyüklerimiz ile yaptığımız toplantılar da, hep tek bir şey söylendi. “Siz doğru iş yapıyorsunuz, Siz doğru yönetiyorsunuz, Siz burada devam etmelisiniz..” Bu sözlere istinaden, bizler de hep “Biz doğru olanı yapıyoruz, Biz olması gerekeni yapıyoruz” dedik, demeye devam ettik.

2015 – 2016 futbol sezonu başlamadan önce, kent büyüklerimiz ile bir toplantı gerçekleştirdik. O toplantı da yapılan konuşmalar, verilen sözler itibari ile başkanlığa devam etme kararı alarak, planlamamızı yaptık ve işe koyulduk.

Yönetim kurulu üyelerimle birlikte, Gebze’de bir ilk olacak şekilde Gebzespor Kombinesi satmaya başladık. 1.000 ₺ , 5.000 ₺ , 10.000 ₺ gibi rakamlara kombine satarak, kulübümüze gelir getirmeye başladık. Buradan kombine alarak kulübüne destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bunun yanında saha içi reklamları, forma reklamı, sağlık sponsorluğu gibi sponsorluk sözleşmeleri yaptık. Bu çalışmalarda kulübümüze bu yıl içi 600.000 ₺ - 700.000 ₺ arası gelir getirisi yaptık. Bunu biz yaptık, başka kimse değil.

Şeffaflığı tercih ettik. Aldığımız her kuruşun, kalem kalem nereye harcandığını taraftarımıza ve kamuoyuna her hafta açıkladık. Yardım yapan kurum/kuruluş ve kişileri sosyal platformlarda listeler yaparak yayınladık, herkesin görmesini sağladık. 

Son 2 yıldır yaptığımız tüm çalışmalar maalesef şampiyonluk için yeterli olmadı. Artık birlik ve beraberliği yakaladık. 2016 - 2017 Futbol Sezonu için, "O SENE BU SENE" diyor, desteklerinizi her daim bekliyoruz.

Saygılarımla.

          İlker Çakır

Gebzespor Kulüp Başkanı